Czym wyróżniają się pożyczki gotówkowe

Napisane przez w Kwi 28, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Czym wyróżniają się pożyczki gotówkowe

Pożyczki gotówkowe są udzielane w instytucjach stacjonarnych, do których przychodzimy osobiście. Choć są również parabanki internetowe, które dla osób zainteresowanych prowadzą swoją działalność za pomocą obsługi domowej – pracownik przychodzi we wskazanych terminie do kredytobiorcy, z którym podpisuje umowę. Ten otrzyma gotówkę do rąk własnych, a w określonym czasie ów pracownik przyjdzie, by osobiście odebrać pożyczone pieniądze lub ich ratę.

 

Pożyczki gotówkowe to przede wszystkim:

–         wygodne rozwiązanie dla osób starszych, które nie są obeznane z komputerem czy funkcjonowaniem Internetu,

–         dobra opcja, jeśli potrzebujemy pożyczki do celu, którego realizacja wymaga transakcji gotówkowej,

–         dla osób, które nie posiadają internetowego konta bankowego. Często bowiem w przypadku pozabankowych pożyczek online trzeba wykonać symboliczny przelew w wysokości 1 gr, który służy jako informacja dla parabanku o numerze konta, na który ma zostać wysłana pożyczka. Trudno wyobrazić sobie, by ten jeden grosz miał zostać zrealizowany w stacjonarnym banku czy też w urzędzie pocztowym.

 

Czym wyróżniają się pożyczki przez Internet?

Instytucji udzielających pożyczki online jest wiele. Dzięki takiej konkurencji poszczególne oferty stają się coraz bardziej atrakcyjne dla klientów. Wystarczy wejść na stronę internetową takiej instytucji, by tam w prosty sposób – za pomocą krótkiego formularza – zgłosić wniosek o pożyczek, a przyznane pieniądze otrzymuje się bezpośrednio na wskazane konto bankowe.

 

Pożyczki przez Internet to przede wszystkim:

–         wygoda – można zaciągnąć pożyczkę bez wychodzenia z domu i to o dowolnej godzinie. Instytucji przyjmują wnioski nawet w godzinach nocnych, w których konsultanci nie udzielają już swoich usług,

–         idealna opcja dla osób, które chcą mieć pieniądze na koncie (są one potrzebne w celu transakcji, która ma zostać zrealizowana za pomocą przelewu bankowego),

–         świetne rozwiązanie dla osób nowoczesnych, które lubią wygodę, oszczędność oraz jasność warunków (nikt nas nie pośpiesza, dzięki temu można spokojnie przyjrzeć się wszelkim warunkom transakcji, a ewentualne wątpliwości zrealizować z konsultantem w formie kontaktu telefonicznego).

 

Wygoda to nie wszystko

Zastanawiając się nad najlepszym rozwiązaniem dylematu – pożyczka gotówkowa czy przez Internet – warto pamiętać o tym, że wygoda jest w większości sytuacji kwestią drugorzędną. Najważniejsze okazują się koszty. A te okazują się wyższe w przypadku pożyczek gotówkowych, zwłaszcza tych z obsługą domową. Wszystko dlatego, że transakcje przez Internet wykonywane są – przynajmniej w większości kwestii – automatycznie, co zmniejsza koszty obsługi, co jednocześnie wpływa na mniejsze koszty całej pożyczki. Oczywiście koszty obsługi to nie wszystkie opłaty dodatkowe, które czekają zarówno przy pożyczkach gotówkowych, jak i tych przez Internet. Warto więc przede wszystkim zacząć od dokładnego przestudiowania ofert i własnej wygody przed dokonaniem ostatecznej decyzji – pożyczka gotówkowa czy chwilówka online.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *