Klasyczne powiedzonko należy zmienić na kochane zdrowie nikt się nie dowie jak dużo kosztujesz aż się zepsujesz

Napisane przez w Lip 30, 2018 w Finanse | 0 komentarzy

Klasyczne powiedzonko należy zmienić na kochane zdrowie nikt się nie dowie jak dużo kosztujesz aż się zepsujesz

Jednostki znające powiedzonko umieszczone w tytule tekstu od razu będą wiedzieć, jaka jest różnica sprzeczność. Hasła „ile smakujesz” przerobiono na „ile kosztujesz”. No właśnie koszty. Zdrowie jest oceniane za najistotniejsze w życiu i nie dziwne że jest drogie.

pielęgniarka
Mechanizm zdrowotny to niezwykle dochodowy interes i co rusz jak grzyby po deszczu wyskakują nowe, niepaństwowe gabinety lekarskie.

Gabinety niepaństwowe a Narodowy Fundusz Zdrowia

Stale niedofinansowany Narodowy Fundusz Zdrowia zdaje się zaprzeczać koncepcji, że leczenie to lukratywny interes. To błąd, rozchodzi się o wzór biznesowy i prowadzenie takowej działalności. Współcześnie warto leczyć i koszty są tu ogromne. Wystarczy rzucić okiem na cenę usług czy nawet samych konsultacji w gabinetach medycznych, są to usługi stosunkowo tanie. Tym samym wielu zważa, że w sektorze leczniczym pacjenta powinno się leczyć ale nie wskazane jest uzdrowić. Jeżeli popatrzymy na inwestycje jakie zostały przeprowadzone by uruchomić zaawansowane szpitale onkologiczne, możemy zaryzykować zwrot, że jeżeli odszukano by cudowny, niekosztowny i mało złożony lek na nowotwory to mogłoby unicestwić pieniężnie służbę zdrowia wielu krajów. Czy skutkiem tego nie mamy jeszcze panaceum na tą chorobę? Nie wiadomo i pewnie nigdy się nie dowiemy.

Farmaceutyka, tutaj również są finanse

Sektor farmaceutyków, również ma się niezwykle dobrze, w szczególności w Polsce. Przeciętny Polak uchodzi w Europie za jednostkę nadużywającą leków. Nawet po antybiotyki sięgamy nieraz i to bez dosadnych wskazań medycznych. Później zarazki się uodparniają na stosowane farmaceutyki i coraz ciężej leczyć ludzi.

Aczkolwiek wracając do aptek i rynku farmaceutycznego. Liczba punktów aptecznych w Polsce jest kolosalna, to przynosi potężne możliwości w poszukiwaniu najlepszych propozycji a powinno się poszukiwać. W niektórych sytuacjach apteki doliczają dość wysokie marże na specyfiki. Nie warto również wykonywać nabytków w wielkich sieciówkach które inwestują dużo w promocję bo właśnie w tego typu miejscach marża jest większa by pokryć koszty na zachętę. Przykładowo w życiu nie widziałem reklamy lokalnych aptek takich jak http://www.zdrow-med.pl/ i dlatego twierdzę, że koszty funkcjonowania tej apteki są mniejsze niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Niższe koszty to prawdopodobieństwo zapewnienia niższych cen. Być może dlatego korzystam przede wszystkim z takich aptek szukając najtańszych leków.
CPAP

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *