Pożyczki przez Internet na dowód mniej znane wśród Polaków

Napisane przez w Paź 9, 2014 w Blog | 0 komentarzy

Pożyczki przez Internet na dowód mniej znane wśród Polaków

Polacy nadal nie mają pełnej wiedzy na temat sektora firm pożyczkowych. Jak wynika z sondaży, również nadal rzadziej wybierając oferty firm pożyczkowych. Większe zaufanie wciąż wykazywane jest względem banków. Instytucje pozabankowe nie cieszą się tak wielką popularnością, jak można by się tego spodziewać, chociaż ich oferta staje się coraz bardziej atrakcyjną.

Oferta banków i parabanków

Oferta parabanków jest oczywiście znacznie droższa od podobnej oferty pełnoprawnych banków. Te pierwsze instytucje wiodą jednak nad bankami prym w udzielaniu na przykład pożyczek dla osób zadłużonych. Kredyt na dowód, szczerzej omawiany na stronie: http://judaszowesrebrniki.pl/kredyt-na-dowod-oferty-bankow-i-parabankow również jest produktem, który w tej chwili łatwiej uzyskać w instytucji pozabankowej, niż w banku.
Z tych powodów, wydaje się, że świadomość Polaków związana z parabankami wciąż będzie wzrastać, tak samo jak zainteresowanie ich ofertą.

Polacy niechętni wobec firm pożyczkowych

Z przeprowadzonego przez CBOS (Centrum Badania Opinii Społecznej) badania, wynika, że obecnie jedynie 1% Polaków przyznaje się do korzystania obecnie z oferty usług firm pożyczkowych. Więcej Polaków przyznaje się jednak do tego, że w przeszłości było klientami parabanków – jest to dokładnie jeden na trzech badanych.
Badanie zostało przeprowadzone łącznie na grupie ponad tysiąca osób, więc jest ono reprezentatywne z punktu widzenia statystyki.

Korzystamy bez zaufania

Nawet Polacy korzystający z usług parabanków, nie wykazują zaufania do tego sektora pożyczkowego. Wśród badanych osób 85% z nich deklaruje, że nie ma żadnego zaufania do parabanków. To wynik bardzo duży i właściwie mówi o całym trendzie w przebadanej populacji.

szczęśliwa rodzina na kanapie

Pozostałe wyniki ankiety to:

  • 6% badanych ma stosunek obojętny do firm pożyczkowych
  • 4% badanych deklaruje wysokie zaufanie do firm pożyczkowych

Okazuje się również, że niektóre z grup społecznych wykazują większe zaufanie do parabanków, niż osoby z innych grup.

Dodatkowe wyniki sondy:

  • Większe niż przeciętne zaufanie do parabanków deklarują osoby pracujące na własny rachunek – 10% wszystkich ankietowanych
  • Podobnie większe niż przeciętnie zaufanie deklarują również pracownicy administracyjno-biurowi – 9% wszystkich ankietowanych
  • Ostatnią grupą wykazującą wysokie zaufanie do parabanków są bezrobotni – 7% wszystkich ankietowanych

Kto korzysta z parabanków chętniej?

Przeprowadzone badanie wykazało również, że częściej z usług firm pożyczkowych korzystają robotnicy niewykwalifikowani (około 8% wszystkich badanych) oraz osoby, które oceniają swoje warunki materialne jako złe (7% wszystkich badanych). Taki sam odsetek osób korzystających z oferty parabanków to osoby o najniższych dochodach na osobę w rodzinie (również 7% wszystkich badanych).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *