Świąteczne promocje – nie daj się naciąć!

Napisane przez w Lis 2, 2016 w Kredyt | Możliwość komentowania Świąteczne promocje – nie daj się naciąć! została wyłączona

Świąteczne promocje – nie daj się naciąć!

Bez liku banków już od końca listopada zaczyna promować kredyty na święta. Marketingowcy i zawodowcy od PR-u, świetnie wiedzą, że natychmiast po Wszystkich Świętych, Polacy inicjują urządzać świąteczne zakupy i świetnie umieją to wykorzystać.

O ile w listopadzie mnogość z nas, chociaż myśli już o bożonarodzeniowych potrawach i świątecznych darach, nie bierze pod obserwację kredytów, posiadając nadzieję, że uda się ich uniknąć, o tyle grudniowa temperatura nabytków sprawnie obdziera nas ze złudzeń. Kiedy półki sprzedawcze wypełniają się zabawkami, konsolami, sprzętem grającym, a dzieci piszą rozległe prośby do Świętego Mikołaja, coraz śmielej badamy propozycje banków. Nie wskazane jest jednak ulegać owej gorączce przedświątecznej i z bezduszną głową dumać o pożyczkach gotówkowych. Głównie powinno się koniecznie przetestować wiarygodność oferty. Nad wyraz systematycznie coś, co określa się „pożyczką na święta” w żadnym razie nie stanowią indywidualnej oferty. Jest to nagminnie pospolita propozycja wiadomego banku, ale wręcz ze przerobioną i świąteczną terminologią. Pojawiają się też propozycje innowacyjne, ale zupełnie niekorzystne względem pospolitych kredytów konsumenckich oferowanych przez cały rok.
umowa w domu
Banki chcą nam więc w ramach bożonarodzeniowych promocji zbyć towar w rzeczywistości droższy. Nim więc damy się wpuścić w maliny na Świętego Mikołaja i wyraziste słowa reklamowe, na początek przekalkulujmy ile i w jakim czasie będziemy musieli zwrócić. Nie zatrzymujmy się w pierwszym odkrytym banku, którego reklamy nas w wyższym stopniu zwabiły. Chodzi przecież o środki płatnicze i nasz spokojny sen, więc wskazane jest poświęcić nieco czasu i siły, by odkryć porządny bank i interesującą propozycję. Jeśli rozważamy instytucje pieniężne, w podobny sposób musimy utrzymać czujność. Głównie wskazane jest wybrać firmę, która jest kompetentna, ma pozycję na rynku i przejrzyste zasady przydzielania takich pożyczek. W przypadku drobnych, nieznanych spółek ryzykujemy nieco w wyższym stopniu, bo przy kłopotach ze spłatą, mogą zacząć się problemy i ogromne procenty. Bez wątpienia nawet w gigantycznych firmach i bankach, brak zwrotu to istotny kłopot, ale często doradcy pieniężni proponują konsolidację kredytów czy inny system spłat. Nim otrzymamy debet, nawet jeżeli jesteśmy pewni, że będziemy go oddawać bezustannie i we właściwym czasie, spytajmy, jakie kary grożą za brak spłat. Jakie procenty są dodawane? Jakie są implikacje? To kwestia jasna czarny scenariusz, ale powinno się być świadomym, co nam grozi za niewywiązanie się z umowy. Nim więc rozpoczniemy beztrosko pozyskiwać upominki za pożyczone środki finansowe, upewnijmy się, że debet pobraliśmy na możliwie najlepszych regułach, a od stycznia uda nam się znowu pieniężnie powstać na nogi.